راهکار ویژه صنعت آرایشی بهداشتی

استاندارد ایزو 22716 استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت است که بطور خاص در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی تعریف شده است. کرم ها ، پمادها ، لوسیون ها ، ژل ها ، روغن ها ، ماسک های صورت ، محصولات فونداسیون ، پودرهای بعد از حمام و بهداشت ، عطرها ، محصولات حمام و دوش ، خوشبو کننده ها و ضد تعریق ها ، محصولات مراقبت از مو ، محصولات پاک کننده آرایش ، محصولات مراقبت از دندان و دهان، محافظ های ناخن و محصولات آرایشی مشابه برای اینکه در بازار اتحادیه اروپا ارائه شود ، باید تحت استانداردهای مورد نیاز GMP محصولات آرایشی تولید شود. این امر از حساسیت محصولات آرایشی نه تنها در کشورهای اتحادیه اروپا بلکه در سایر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه خبر می دهد و انتظار می رود شرکتهای تولید کننده این محصولات مطابق با استانداردهای بین المللی باشند.
image
نرم افزار تولید رایبد شامل یک هسته ی اصلی و پایه ای با عنوان عملیات تولید و شناسایی ردیابی (RMTR) است که علاوه بر مدیریت تولید اعم از معرفی مراحل، ماشین آلات، BOM، OPC، زمانسجی و ... با تعریف گردش کار مطابق فرآیند های سازمان مشتری، عملیات تولید محصول از مواد اوليه تا محصول نهايي، با مکانيزم خودکار ایجاد LOT number های والد و فرزند مدیریت و راهبری می کند. در کنار این هسته اصلی، پنج زیر سیستم دیگر به طور هماهنگ و یکپارچه با یکدیگر راه حل های مربوط به بخش خود را ارائه می دهند. ماژول اصلی و زیر سیستم های رایبد عبارتند از:

  • عملیات تولید و شناسایی ردیابی (RMTR)
  • زیر سیستم مدیریت عدم انطباق محصول (RPNC)
  • زیر سیستم مدیریت مستندات کیفیت (RQDC)
  • زیر سیستم مدیریت ممیزی و اقدامات اصلاحی پیشگیرانه (RCPA)
  • زیر سیستم مدیریت سفارش و برنامه ریزی تولید (ROPL)
  • زیر سیستم مدیریت برچسب اصالت کالا (ROLB)

هر سازمان می تواند با روش های گوناگون محصولات خود را تولید و به مصرف کنندگان عرضه کند، همچنین روش های مختلفی جهت پیاده سازی الزامات و استقرار سیستم مدیریت کیفیت در انطباق با استاندارد ISO 22716 و حفظ و نگهداری آن وجود دارد. می توان فرآیند های تولید وکنترل کیفیت را به روش سنتی یعنی ثبت فرآیند ها به صورت کاغذی تحت کنترل قرار داد یا از رویکردی سیستمی، جهت ثبت و مدیریت فعالیت های تولید، کنترل کیفیت، ثبت سفارشات، برنامه ریزی تولید، کنترل مستندات و ... استفاده کرد که منطبق با الزامات استاندارد ISO 22716 و نهادهای رگولاتوری داخلی طراحی و برنامه نویسی شده است.
یک مزیت بزرگ در صنعت بهداشتی و سازمان شما، دستیابی به فرهنگ کیفیت است. انتخاب بهترین فناوری برای سازمان شما می تواند به معنی پیاده سازی سریعتر و هزینه های کمتر برای پذیرش آن باشد، زیرا نیازی به سفارشی سازی راه حل به صورت گسترده ندارید که می تواند منجر به پذیرش آسانتر و مقاومت کمتر کارکنان شود. مهمتر از همه ، سیستم مدیریت تولید تخصصی این حوزه می تواند به طور قابل توجهی ریسک مقررات را کاهش داده و منجر به کیفیت استثنایی تر در هر مرحله از چرخه عمر محصول شود.